تبلیغات
شهر نور - یاد خدا
 یاد خدا ...

این روزها مردم خیلی داغونند . آخه وضع اقتصادی داغونه .  در مواقع سختی هم شیطون خیلی فعال می شه ؛ یعنی پیشنهاد هایی می ده که  ممکن آدم بهش عمل کنه آخه همانطور که می دونید شیطان که قدرتی نداره فقط پیشنهاد می کنه و به اون چیز پیشنهاد شده یه کم جلا و جذابیت می ده تا پیشنهادش رد نشه و فقط آدم هایی که خدا را به یاد دارند تطمیع نمی شند .

متن زیر را که بخونید می فهمید شیطان چه جوری عمل می کنه :

حضرت علی (ع) :

این روزها مردم خیلی داغونند . آخه وضع اقتصادی داغونه .  در مواقع سختی هم شیطون خیلی فعال می شه ؛ یعنی پیشنهاد هایی می ده که  ممکن آدم بهش عمل کنه آخه همانطور که می دونید شیطان که قدرتی نداره فقط پیشنهاد می کنه و به اون چیز پیشنهاد شده یه کم جلا و جذابیت می ده تا پیشنهادش رد نشه و فقط آدم هایی که خدا را به یاد دارند تطمیع نمی شند .

متن زیر را که بخونید می فهمید شیطان چه جوری عمل می کنه :

حضرت علی (ع) :

«ای بندگان خدا از دشمن خدا پرهیز کنید ، مبادا شما را به بیماری خود مبتلا سازد ، و با ندای خود شما را به حرکت در آورد ، و با لشکر های پیاده و سواره ی خود بر شما بتازد .

به جانم سوگند ؛ شیطان تیر خطرناکی برای شما در چله ی کمان گذارده و تا حد توان کشیده و از نزدیکترین مکان شما را هدف قرار داده و خطاب به خدا گفته « پروردگارا به سبب آنکه مرا دور کردی ، دنیا را در چشم هایشان جلوه می دهم و همه را گمراه خواهم کرد (حجر 39 ) » اما تیری در تاریکی  ها و سنگی بدون نشانه روی رها ساخت ، گرچه فرزندان خود پسندی و برادران تعصب و خود خواهی و سواران مرکب جهالت و خود پرستی ، او را تصدیق کردند .

افراد سرکش شما تسلیم شیطان شدند ، و طمع ورزی او در شما کارگر افتاد و این حقیقت بر همه شما آشکار گردید ، و حکومت شیطان بر شما استوار شد و با لشکر خویش به شما یورش برد و شما را به ذلّت سقوط کشانید و شما را به مرز کشتار و خونریزی کشاند و شما را با فرو کردن نیزه در چشمان ، بریدن گلوها ، کوبیدن مغزها پایمال کرد ، تا شما را به سوی آتشی بکشاند که از پیش مهیا گردید .

پس شیطان بزرگترین مانع برای دین داری ، و زیانبارترین و آتش افروز ترین فرد برای دنیای شماست ! شیطان از تمام کسانی که دشمن سرسخت شما هستند و برای در هم شکستنشان کمر بسته اید خطرناک تر است !

مردم ، آتش خشم خود را علیه شیطان به کار گیرید ، و ارتباط خود را با او قطع کنید . به خدا سوگند ، شیطان بر اصل و ریشه ی شما فخر فروخت و برحَسَب و نسب شما طعنه زد و عیب گرفت ، و با سپاهیان خود سواره به سوی شما هجوم آورد ، و با لشکر پیاده راه شما را بست ، که هر جا شما را بیابند شکار می کنند . و دست و پای شما را قطع می کنند ، نه می توانید با حیله و نقشه آنها را بپراکنید و نه با سوگند ها قادرید از سر راهتان دور کنید .زیرا کمین گاه شیطان ، ذلت آور ، تنگ و تاریک ، مرگ آور و جولانگاه بلا و سختی هاست ، پس شراراه های تعصب و کینه های جاهلی را در دل خود خاموش کنید ، که تکبر و خود پرستی در دل مسلمان از آفت های شیطان ، غرورها و کشش ها و وسوسه های اوست .

تاج تواضع و فروتنی را بر سر نهید و تکبر و خود پرستی را زیر پا بگذارید و حلقه های زنجیر خود بزرگ بینی را از گردن باز کنید و تواضع و فروتنی را سنگر میان خود و شیطان و یارانش قرار دهید ، زیرا شیطان از هر گروهی لشکریان و یاران سواره و پیاده دارد . و شما همانند قابیل نباشید که بر برادرش تکبر کرد و خدا او را برتری نداد ، خویشتن را بزرگ می پنداشت و حسادت او را به دشمنی واداشت ، تعصب آتش کینه در دلش شهله ور کرد و شیطان باد کبر و غرور در دماغش دمید و سر انجام پشیمان شد و خدا گناه قاتلان را تا روز قیامت بر گردن او نهاد . »

پس مراقب باشیم در مواقع سخت زندگی خدا را از یاد نبریم چون یاد خدا آرامش دهنده ی دل هاست و کسی که قلبش آرام گیرد بهتر و  راحت تر فکر میکند و در اثر این تفکر کاری را انجام میدهد که در آینده پشیمان نشود .

این دعا از حضرت علی دعای زیبایی است که انسان می تواند در هنگام  فشار اقتصادی از خدا در خواست کند :

«خدایا آبرویم را با بی نیازی نگه دار ، و با تنگدستی شخصیت مرا لکه دار مفرما،که از روزی  خواران  تو روزی خواهم و از بدکاران عفو و بخشش طلبم! مرا در ستودن آن کس که به من عطایی فرمود موفق فرما. ودر نکوهش آن کس که از من دریغ داشت آزمایش گردم ؛و در صورتی که در پشت پرده اختیار هر بخشش و دریغی در دست تو است و تو بر همه چیز توانایی. »

می دونم که همه مردم گرفتارندو وقت ندارند و اعصاب ندارند و ححوصله ندارند و ...

ولی خوبه که هر روز صبح بعد از نماز یه صفحه قرآن و یه مقدار نصیحت از نهج البلاغه بخونید . چه بهتر که نهج البلغه اش فهرست موضوعی هم داشته باشد . اون موقع هر وقت به هر سوال یا مشکلی بر خورد کردید می تونید از این فهرست استفاده کنید .

البته هرکس نظر خودشو داره ولی به نظر من این کار بهتر از اینه که مردم برای تخلیه عصبی برند بعضی مراسم ها و به یه سری حرف هایی گریه کنند که معلوم نیست راست یا دروغ باشه . اصلاً کسی که به این پیشنهاد من عمل کنه بعد از یه مدت فرق راست و دروغ رو می فهمه .شاید هم یه روزی در مورد این مراسم ها یه چیز نوشتم . فعلاً حسش نیست .

با تشکر. 

 


نوشته شده توسط محمد جواد فروغی اصل در جمعه 20 اردیبهشت 1387 و ساعت 03:05 ق.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 نوشته های پیشین
+ my god
+ گفتگو با خدا
+ توضیحاتی در مورد جایگاه حجاب در آئین ایرانیان باستان زرتشت
+
+
+ شهر نور مازندران
+ یاد خدا
+ یک سوال مهم
+ آدم و روزگار
+ گذشت عمر
+ من تو را آسان نیاوردم به دست
+ کلید های میانبر
+
+ آیا میدانید؟
+ سعادت و خوشبختی از دیدگاه پیامبر

صفحات :