تبلیغات
شهر نور - آب ، مایع شفا بخش
 آب ، مایع شفا بخش ...

به نام خدا

 

 

قرن ها پیش که آب فقط نوشیدنی است ، اما امروزه آن را مایع شفا بخش می نامند  چرا که بسیاری از امراض را درمان میکند . آب در مانی را جزء اولین مکتب های طب جایگزین می شناسند به ویژه از آن هنگام که چینی ها از آب به عنوان اکسیر شفا بخش در درمان امراض مختلف استفاده می کردند . حال از آب درمانی برایتان صحبت می کنیم تا به این نتیجه برسید که آب فقط خوردنی نیست بلکه … آب درمانی یکی از بزرگترین شاخه های طب جایگزین  به شمار می رود و همان طور که از اسمش پیداست روشی است که در آن از آب و خواص فیزیکی و شیمیایی آن در تسکین امراض و بیماری ها استفاده شود.

 

نیروی بویانس آب

 

امروزه از مقوله ی بسیار وسیع آب درمانی به معرفی 2 تکنیک اصلی بسنده کرده ایم که از بین سایر روش های دیگر طرفداران بیشتری را به خود اختصاص داده است . نیروی شناور یا اثر BOWYANCY از  ویژگی های مطلوب آب به شمار می رود که بر اساس قانون ارشمیدس پایه ریزی شده است . زمانی که بدن انسان در آب غوطه ور است دو نیروی جهت دار بر آن تاثیرگذار است. نیروی اول اثر بویانسی آب یا نیروی شناور است که طبق این نیرو ، بدن انسان به سمت بالا هل داده میشود و نیروی دوم همان نیروی جاذبه ی زمین است که بدن را به سمت پایین میکشد . هنگامی که بدن انسان به صورت شناور روی سطح آّب قرار می گیرد به نوعی بدن در وضعیت بی وزنی قرار میگیرد .

 

اثرهای درمانی این روش : شرایط مطلوب بی وزنی به ماهیچه های ضعیف فرصت می دهد . مفاصل ضعیف را به حرکت در می آورد و به این وسیله دامنه ی حرکت مفصل های درگیر، افزایش می یابد و به تدریج درد و ناراحتی عضلات و مفاصل کم می شود. علاوه بر این ، این روش آب درمانی سبب بهبود گردش خون و در نتیجه کاهش التهاب اعضای بدن می شود. کسانی که دچار آسیب های ستون فقرات به همراه کوفتگی عضلانی شده اند از این روش در کاهش دردهای عضلانی و بهبود عملکرد مفاصل می توانند بهره ببرند.

 

آب درمانی سرشتی ((CONSTITUTIONAL  :

 

این روش برخلاف روش قیلی سرپایی توسط یک فرد مجرب و متخصص می بایست انجام شود. این روش تلفیقی از آب درمانی و جریان الکتریسیته است که در طی مراحلی گام به گام و به دقت می بایست انجام شود.

 

روش کار : در این روش، شخص درمانگر باید وسایل و ابزار کارش را به میزان کافی آماده سازد. این وسایل شامل حوله های آب گرم و آب سرد به میزان کافی و ابزارهای مخصوص تحریک الکتریکی است.

طریقه ی آماده کردن حوله ها ی گرم : حوله ها در آب 50 درجه خیسانده می شود و سپس اب آنها به طور کامل گرفته می شود . به طوری که تنها رطوبت داشته باشند و آب از آنها نچکد.

آماده کردن حوله های سرد : مانند حوله های گرم آنها را آماده می کنیم فقط از آب خنک و سرد استفاده می کنیم .

ابتدا درمانگر ، بیمار را به پست خوابانده و نیمه ی بالایی بدنش را کاملاً لخت می کند. سپس حوله های گرم و خیس را روی بدنش میگذارد و تمامی بدن را با این حوله های گرم و مرطوب می پوشاند.مرحله ی بعد یک پتوی پشمی روی حوله ها گذاشته می شود که گرما در زیر پتو محبوس شود و در عین حال پتو ها طوری قرار می گیرند که نوعی جریان هوای محسوس در زیر پتو ها برقرار شود . پس از 5 دقیقه از گذاشتن پتو، آن را برداشته و سپس حوله های جدیدی روی حوله های قبلی قرار می دهیم و دوباره پتو را می گذاریم .   

در مرحله ی بعد حوله های سرد را تهیه کرده و روی حوله های قبلی قرار می دهیم  و دوباره پتو را روی آن ها می کشیم . در تمام مدتی که مراحل بالا صورت می گیرد، درمانگر، دو الکترود متصل به جریان الکتریسیته با ولتاژ بسیار پایین را به طرف شانه های بیمار و سپس دو طرف کمر و قفسه ی سینه ی بیمار وصل میکند که جریان ملایمی را به وی منتقل می کند. این جریان باید به قدری ضعیف باشد که تنها بیمار را غلغلک یا مورمور کند. بعد از مدت 10 دقیقه از گذاشتن حوله های سرد ، بیمار را به روی شکم خوابانده و دوباره این مرحله ها را برای وی تکرار می کنیم .

هر دوره حدود 45 دقیقه تا یک ساعت طول میکشد و درمانگر با توجه به ضایعه و بیماری شخص جلسه های متعددی را برای وی برنامه ریزی میکند .

 

مکانیسم این روش درمانی : محققان بر این عقیده اند که استفاده ی متناوب از آب سرد و گرم سبب مهاجرت سلول های دفاعی بدن به منطقه ی مورد درمان می شود که این امر توان مبارزه ی بدن با بیماری را افزایش می دهد. علاوه بر این ، حساسیتی که طی این روش بر پایانه های عصبی به وجود می آید سبب می شود که عملکرد سلول های عصبی را در این مناطق بهبود بخشد که نتیجه ی این عامل ها باعث بهبود کارکرد مفاصل و عضله های این نواحی و بهبود وضعیت بیمار می شوند .

اثر های درمانی این روش : درد های عضلانی و استخوانی جواب بسیار خوبی به این روش درمانی می دهند  و با این روش درد های مزمن مفاصل را به خصوص در بیماران ارتوپدی و روماتیسمی می توان بهبود بخشید.

این روش سبب بهبود خون رسانی و سوخت و ساز در عضله ها می شود و از این طریق کوفتگی های عضلانی و خون مردگی های ناشی از آن ها را می توان مرتفع ساخت . این روش سبب تولید آنزیم های گوارشی به وسیله ی  تحریک سلول های عضله های  صاف معده و مجاری لوزالمعده ، کبد و کیسه ی صفرا می شود و از این طریق عملکرد لوله های گوارشی در امر هضم و جذب را بهبود می بخشد .

 

چه کسانی آب درمانی نکنند ؟

 

  • افراد مبتلا به آسم یا بیماری های قلبی و یا کلیوی

  • کسانی که به دلیل بیماری قلبی از <پیس میکر> یا ضربان ساز استفاده می کنند.

  • زخم های باز با این روش وخیم تر می شوند پس اگر دچار زخم عمیق هستید از این کار حذر کنید .

  • اگر حس قسمتی از بدن و پوست از بین رفته این روش بی تاثیر است .

  • افراد مبتلا به بیماری هموفیلی یا سایر بیماری های انعقادی هرگز نباید از این روش استفاده کنند چون موجب خون ریزی در آنها می شود .

 

به هر حال این روش دنیای بزرگی دارد که گوشه ای از آن را برایتان شرح دادیم .

باید این واقعیت را پذیرفت بشر امروزی دیگر نمی خواهد درد آمپول و سختی قرص را تحمل کند و به دنبال روش های ساده برای رسیدن او به هدفش که همان درمان است برسد .


نوشته شده توسط محمد جواد فروغی اصل در یکشنبه 21 مرداد 1386 و ساعت 01:08 ق.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 نوشته های پیشین
+ my god
+ گفتگو با خدا
+ توضیحاتی در مورد جایگاه حجاب در آئین ایرانیان باستان زرتشت
+
+
+ شهر نور مازندران
+ یاد خدا
+ یک سوال مهم
+ آدم و روزگار
+ گذشت عمر
+ من تو را آسان نیاوردم به دست
+ کلید های میانبر
+
+ آیا میدانید؟
+ سعادت و خوشبختی از دیدگاه پیامبر

صفحات :